Kategórie
Doplnky výživy, vitamíny, lieky

Cemio Kamzík – recenzie a skúsenosti

Cemio Kamzík 60 tabliet

Cemio Kamzik - skusenosti a recenzie

Popis výrobcu:

Cemio KAMZÍK® je kĺbový prípravok obsahujúci kombináciu dvoch typov kolagénu pre kĺby, väzy, šľachy aj kĺbové chrupavky: čistý kolagén typu I a čistý kolagén typu II vo forme ľahko prehĺtateľných mäkkých želatínových kapsúl. Navyše je obohatený o vitamín C.

Cemio KAMZÍK® je určený všetkým, ktorí sa chcú aktívne starať o svoj pohybový aparát: • ľudia nadmerne zaťažujúci kĺby (ťažko pracujúci, aktívni aj rekreační športovci, ľudia s nadváhou)

  • starší ľudia
  • staršie deti a dospievajúca mládež v období rastu

Kolagén typu I je prítomný v šľachách, väzoch a kostiach, kde vytvára pomerne silné vlákna. Tie sa ďalej spájajú do objemných vláknitých zväzkov (princíp povrazu), pretože väzy a šľachy musia vydržať silný tlak. Kolagén typu I je najrozšírenejším typom kolagénu. Vyskytuje sa tiež v pokožke, má preto významný vplyv na jej vzhľad a kvalitu.

Kolagén typu II sa najviac vyskytuje v chrupavke. Tu naopak vytvára husté priestorové siete z veľmi tenkých vlákien, pretože chrupavka je namáhaná predovšetkým tlakom vo všetkých smeroch. Kolagén typu II drží chrupavku pohromade a zaisťuje jej pevnosť a odolnosť.

Vitamín C je nenahraditeľnou látkou pre správnu tvorbu kolagénu v organizme. V prípade jeho nedostatku sa v tele nevytvára plnohodnotný kolagén (vlákna nemajú správnu, dostatočne pevnú štruktúru), čo sa prejavuje deštrukciou spojivových tkanív.

Cemio Kamzík - recenzie a skúsenosti

6

Účinok

5.6/10

Cena

6.4/10

Chuť

6.1/10

7 odpovedí na “Cemio Kamzík – recenzie a skúsenosti”

Účinok

2.5

Cena

2.1

Chuť

7.1

Mal som možnosť vyskúšať Cemio Kamzík. Účinok – žiadny! Možno pre niekoho to bude mať efekt ale iba k kvôli vsugerovaniu, placebo efektu, t.j. keď beriem lieky cítim, že ma liečia a uzdravujem sa, takže ak to niekomu zaberá, tak podľa mňa iba týmto spôsobom. Ak si pozriete aj to zloženie tak ten kolagén je tam v dávkach takých, že ho viac máte v sáčkovej polievke. Ok, pre mňa zhrnutie, celkové hodnotenie 25% zo 100.

Účinok

8.9

Cena

8.6

Chuť

7.9

@Juro neviem prečo taký negatívne komentár, mne sa zdá, že mi to pomáha, keď som vybrala jedno balenie.

Účinok

7.9

Cena

3.1

Chuť

7.2

Práve dnes som ho objednala pre svoju mamu, je už staršia takže tie kĺby sú naozaj opotrebované a bolia, ju, potom napíšem či to malo nejaké účinky.

Účinok

1.8

Cena

1.6

Chuť

6.2

neviem, ťažko povedať či to pomáha na kĺby, ale každé takéto balenie liekov, pri pravidelnom užívaní je dobré aspoň na psychiku to znamená, že myslíte na to, že je to DRAHÉ, takže to “MUSÍ” byť “DOBRÉ” a “KVALITNÉ” no a potom sa psychicky nasmerujete na to, že vám to pomáha a čudujsasvete niektorí ľudia sa takto naozaj vyliečia, takže zaberie aj takýto PLACEBO EFEKT ale zase je otázne, či za takýto placebo efekt musíme platiť 12,-eur 🙂

Účinok

6

Cena

6

Chuť

6

Bolia ma kolená už nejakých 5 rokov, za tú dobu som mal veľa doplnkov. Po mesiaci užívania tohto to bolo s minimálnym účinkom. Vyskúšal som už viacej prípravkov ale tento patril k tým ktoré zabrali menej…

Účinok

1.8

Cena

10

Chuť

1.8

Ľudia, porovnajte si zloženie “ospevovaného”kamzíka a kolagén forte+ z Lidla.Ten z Lidla má 10 krát viac kolagénu typu II a 2 krát viac vit.C,a cenovo oveľa lacnejší!!! Len kamzíka dávajú aj v reklame a ľudia tomu veria…

Účinok

0

Cena

9.4

Chuť

0

Kamzík mi na kolená nezaberá vôbec,tak idem vyskúšať Kolagén forte+ z Lidla.Pre porovnanie obsahuje až 10×viac kolagénu typu II a 2 krát viac vitamínu C. A cenovo je lacnejšii,ako reklamami ospevovaný Švajčiarsky produkt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *