Kategórie
PR články

Detoxikácia je pre telo veľmi dôležitá

Keby máme rátať počet škodlivých látok v tele, ani desať rúk by nám na to nestačilo. Takmer polovica ľudí na svete nedbá o svoje zdravie a s pojmom detoxikácia sa stretávajú len v médiach. Je  dôležité, aby si sme si uvedomili, že každý deň prijímame do nášho tela množstvo toxických látok, s ktorými naše telo horko-ťažko bojuje.

Prijímame ich buď z potravín, z ovzdušia, z vody, z liekov, ale aj zo vzduchu. Väčšina týchto toxínov sa z tela vyplaví, ale niektoré ostávajú v organizme a skôr či neskôr dajú o sebe vedieť.

Skúste sa informovať o spôsoboch detoxikácie. Nielen na internete, ale aj v odborných na zdravie orientovaných časopisoch môžete nájsť množstvo užitočných informácií, ktoré vás navedú na to, akú detoxikačnú kúru si zvoliť. Detoxikačná kúra by mala detoxikovať váš tráviaci trakt a priniesť úľavu od zápchy a plynatosti.

 

Vyhýbajte sa stresu a nezdravým potravinám

Ak chcete svoje telo dostať opäť do normálu, skúste sa vyhýbať stresu. Stresové situácie zvyšujú riziko vzniku civilizačných chorôb. Môžu za takmer každú chorobu, s ktorou ste sa stretli. V prípade, že sa necháte ovplyvňovať stresovými situáciami, budete mať problém dostať sa opäť do normálneho stavu. Preto ak niečo nestíhate, zvoľnite tempo. Prepracovanosť je častokrát horšia ako chrípka.

Vyhýbajte sa konzumácii akýchkoľvek nezdravých potravín a radšej siahajte po ovocí a zeleniny. Podporiť svoj organizmus môžete aj užívaním Goji bobúľ. Chráni vašu pečeň, podporuje zrak a ešte k tomu podporuje dlhovekosť.

 

Venujte sa pohybu

Detoxikovať svoj organizmus môžete aj nasledovným spôsobom – pohybom. Organizmus potrebuje pre správne fungovanie dostatok pohybu. Udržíte sa v kondícii, zabezpečíte si zdravie pohybového ústrojenstva a vyčistíte si hlavu. Pohyb je skvelý detoxikačný nástroj.

V prípade, že vás nebaví napríklad plávanie, skúste bicykel. Na bicykli nielenže prídete na iné myšlienky, dokonca sa vám podarí vyformovať si postavu. Samozrejme, tieto dva športy nie sú jediné. Ak vás baví iný šport, venujte sa mu. Nezabúdajte – je jedno, aký šport si zvolíte. Dôležité je, aby ste mu venovali maximum svojho voľného času.

Ak máte počas letných horúčav ťažkosti so žalúdkom a črevami, prečítajte si o skvelom pomocníkovi, ktorý vám pomôže zlepšiť vaše trávenie, vyrovná pH organizmu a odstráni z tela všetky toxíny a pesticídy. Nehovoríme o nikom inom ako o vynikajúcej Chlorelle.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *