Kategórie
Kúpele - recenzie a skúsenosti

Kúpele Nimnica

Nimnica je situovaná na úpätí výbežku Javorníkov nad Nosickou vodnou nádržou nazvanou Priehrada mládeže, v nadmorskej výške 300 metrov. Klimatické podmienky majú charakter podhorského podnebia s miernymi zimami a teplými letami.

Na liečebné účely sa v Nimnici používa minerálna voda z viacerých prameňov, ktoré sa okrem priehradného žriedla novo navŕtali. Všetky nimnické pramene sú alkalické kyselky s teplotou 10 – 15° C, so značným obsahom voľného kysličníka uhličitého. Okrem draslíka, dusíka, vápnika, kremíka a chlóru obsahujú aj jód. Napriek krátkej existencii nimnických žriediel, majú už dnes povesť minerálnych prameňov vzácnych liečivých vlastností. Kúpele Nimnica môžeme odporúčať najmä ľuďom, ktorí majú choroby obehového ústrojenstva, zažívacieho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej premeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest, onkologické ochorenia alebo choroby z povolania.

 

Poloha:

kupele Nimnica - poloha

Ako sú hodnotené jednotlivé kúpele?

Prvotné hodnotenie kúpeľov pri pridaní do sekcie “Recenzie a skúsenosti” je pre každý hodnotený aspekt kúpeľov nastavené na hodnotu 0/10. Každý užívateľ, ktorý napíše recenziu a ohodnotí jednotlivé služby, vybavenie, stravu a pod. na stupnici od 1 po 10, ovplyvní celkové hodnotenie. Každá recenzia je posudzovaná, systém nedovolí tomu istému návštevníkovi pridať viac ako jedno hodnotenie.

Ak máte skúsenosti so službami kúpeľov, boli ste v nich na liečebnom alebo relaxačnom pobyte, podeľte sa svojimi skúsenosťami s ostatnými pridaním obodovania a recenzie nižšie.

Kúpele Nimnica - recenzie, skúsenosti a hodnotenie návštevníkov

5.8

CELKOVÉ HODNOTENIE

5.4/10

Čistota priestorov

5.8/10

Kvalita stravovania

6.3/10

Ochota personálu

6.4/10

Kvalita služieb

6.2/10

Vplyv na uzdravenie

5.0/10

Možnosti iných aktivít v okolí

5.4/10

16 odpovedí na “Kúpele Nimnica”

CELKOVÉ HODNOTENIE

9.5

Čistota priestorov

0

Kvalita stravovania

9.5

Ochota personálu

9.9

Kvalita služieb

9.9

Vplyv na uzdravenie

10

Možnosti iných aktivít v okolí

9

Spolu s manželom som pravidelnou návštevníčkou kúpeľov Nimnica. Chodíme tam hlavne kvôli wellnesu, ktorý je na veľmi dobrej úrovni. Personál je ochotný a milý. Takisto stravovacie služby sú veľmi dobré. Areál je pekne upravený. Je možnosť “vyraziť” aj na kratšie prechádzky na priehradný múr, na salaš, ale aj do okolia blízkych miest Púchov a Považská Bystrica. K dispozícii je viac druhov ubytovania, preto sa treba vopred informovať a dohodnúť. Kúpele organizujú aj rôzne spoločenské aktivity – koncerty, divadla, diskotéky a pod. Odporúčam všetkým, ktorí hľadajú oddych, pokojné prostredie, peknú prírodu a najmä pomoc pri liečbe svojich zdravotných problémov.

CELKOVÉ HODNOTENIE

0

Čistota priestorov

9.6

Kvalita stravovania

10

Ochota personálu

10

Kvalita služieb

10

Vplyv na uzdravenie

0

Možnosti iných aktivít v okolí

4.2

Bola som tu dva krát, vždy som bola maximálne spokojná. Možno trocha viac kultúrnych predstavení, ale chýba tu vonkajší bazén. V lete sa chystáme na týždeň.

CELKOVÉ HODNOTENIE

3.1

Čistota priestorov

6.9

Kvalita stravovania

4.6

Ochota personálu

2.1

Kvalita služieb

5.1

Vplyv na uzdravenie

7.8

Možnosti iných aktivít v okolí

2.9

Pobyt Víkend Plus, Balnea Grand Kúpele Nimnica – pobyt, ktorý síce končí v nedeľu obedom ale uvoľniť izbu musíte do 10.00, inak poplatok za každú začatú hodinu 10 eur, to Vám dajú podpísať už pri príchode. Nezaujíma ich, že končíte obedom, ani že máte o 11.00 ešte procedúry. Hostia sa sťažujú. ale nikto to nerieši, recepčné “za to nemôžu” majú také inštrukcie. Wellnes sa platí 7 eur na hodinu, žiadna zľava ako je uvedené na nete že 50% pre ubytovaných v Balnea Grand ( recepčná žiadnu takú nemá) a za tú cenu neposkytujú ani plachtu do sauny, nebodaj uterák. Ubytovaný si majú asi plachty nosiť z domu alebo stiahnuť z postele. Strava je chutná, ale k obedu alebo večeri si nemôžete objednať nič na pitie, majú tam vo varnici sladený a nesladený čaj. Keby prešla čašníčka z reštaurácie Impressia jeden krát určite by si mnohí niečo k jedlu dali a ponuku využili. Výhodou je krásne prostredie na prechádzky, veľmi pekne zrekonšturované priestory rehabilitácie, wellnes, ubytovanie, ale to už v dnešnej dobe nestačí, musia sa viac snažiť vychádzať v ústrety hosťom a ponúkať služby na vyššej úrovni.

Súhlasím s kritikou nedotiahnutých služieb a nezmyselných obmedzení, konkrétne… vstupu na bazén….vraj len do 20.15, pritom bazén funguje do 21.30.
Osobná skúsenosť zo včera, prišli sne o 20.17, “milá” slečna z recepcie nás vyhodila, že je neskoro, pritom sme chceli dva dospelé, evidentne kúpeľom nechýbajú peniaze….a ani sa nesnažila navrhnúť, že prípadne budeme musieť bazén opustiť skôr, čo by nebol problém…. Ach…služby naše slovenské…. Takto nikdy nedobehneme ani Poliakov, nie to ešte západ….

CELKOVÉ HODNOTENIE

10

Čistota priestorov

10

Kvalita stravovania

10

Ochota personálu

10

Kvalita služieb

10

Vplyv na uzdravenie

6.3

Možnosti iných aktivít v okolí

10

Počas kúpeľnej liečby som bol veľmi spokojný so stravou, personálom, procedúrami,ubytovaním…no proste so všetkým. Nemám čo vytknúť. Okolie prekrásne, čistúčko a hlavne kľud.

CELKOVÉ HODNOTENIE

1.3

Čistota priestorov

1

Kvalita stravovania

3.5

Ochota personálu

4.1

Kvalita služieb

4.1

Vplyv na uzdravenie

0

Možnosti iných aktivít v okolí

0

Strávila som v kúpeľoch Nimnica sedem dní. Odchádzala som sklamaná. Sklamaná som nebola len ja, ale aj moje kamáratky, ktoré boli so mnou.
Rozhodla som sa napísať svoj názor, aby tí, čo plánujú prísť do Nimnice, neboli sklamaní, pretože na základe hodnotení, ktoré som si prečítala sú tieto kúpele na jednotku.
Začala by som personálom. Dievčatá na recepcii, až na jednu svetlú výnimku by mali isť na kurz slušnej komunikácie. Je vrcholom arogancie povedať klientovi, že to, že má nárok na 10 percent zľavu nemá napísané na čele. V deň príchodu sme hodinu stáli v rade, aby sme sa objednali na masáž. Neviem, či je taký problém napojiť ešte jeden alebo dva počítače, ktoré by celú situáciu s objednávaním sa na procedúry určite zmenili. Ešte spomeniem prevracanie očí niektoých čašníčok, keď sme si dovolili objednať 4 x po deci červeného vína. Neviem, čo ich na našej objednávke tak rozčuľovalo.
Ďaľší problém nastal pri odchode. Boli sme na izbe tri. O 9.30 prišla chyžná a chcela vyzliecť posteľné prádlo. Slušne sme ju odmietli, pretože nárok na izbu je do 10.00 a neboli sme ešte celkom pobalené. Asi sme ju tým dosť nahnevali. Mali sme tri klúče od izby, ktoré sme pri odchode nechali visieť na vešiaku v chodbe, kedže chyžné tam hneď vošli., Potom sme sa však rozhodli, že by asi bolo lepšie odovzdať ich na recepcii. Všetky tri kľúče záhadne zmizli, chyžná, ktorej sme nedovolili prezliekať prádlo už o 9.30 nám tvrdila, že žiadne kľúče sme tam nenechali. Môj osobný názor je, že kľúče skončili niekde v koši a my sme zaplatili 60 eur na nový zámok.
Milá rozlúčka.
Vo wellness som bola len raz a stačilo. Špina, zápach, neporiadok, pleseň. Všade porozostavované použité plastové poháre. Hľadala som aj kôš, že ten môj použitý plastový pohár zahodím, ale nenašla som. Ľudia, ktorí chodia pravidelne do sauny vedia, že do sauny sa nechodí v plavkách,ale zabalený do plachty. Ak to niekto nevie treba dať upozornenie alebo piktogramy, že v saunách to funguje takto. Okrem toho, wellness sa nevolá wellness pre parádu. Ľudia tam chodia relaxovať, má to byť tiché miesto. Vo Vašich kúpeloch to ale neplatí. Či už som sedela v parnej alebo fínskej saune počula som všetko čo si rozprávali ženy vo vírivke. Takisto treba nejakým spôsobom upozorniť, že v saune sa rozpráva potichu alebo vôbec.
Prekvapilo ma aj extra dokupovanie plachty do wellness. Možno aj tam je problém, že klienti chodia do sauny v plavkách.
Masáže som absolvovala dve. Tá prvá nestála takmer za nič, ale tá druhá bola jedným z najsvetlejších bodov môjho pobytu v týchto kúpeľoch.
Chcem sa ešte raz veľmi poďakovať maserke Betke Turičíkovej. Jej másáž bola super, presne taká ako má byť. Dúfam, že vo Vašich kúpeľoch ostane pracovať, aby mali klienti na čo spomínať. Nebola som jediná, ktorá bola spokojná s jej prácou. Moja švagriná ju tiež veľmi chválila.
Ďalšie pozitívum pobytu je prostredie. Všetka česť tým, ktorý sa starajú o areál kúpeľov. Čisto, upravené trávniky, jazierko s rybami, presný opak k prostrediu vo wellness.
Myslím, že do kúpeľov Nimnica tak skoro nezavítam. Počkám pár rokov, možno sa tu niektoré veci zmenia.
S pozdravom,
Mgr. Helena Sekelová

CELKOVÉ HODNOTENIE

0

Čistota priestorov

0

Kvalita stravovania

0

Ochota personálu

0.9

Kvalita služieb

0

Vplyv na uzdravenie

4.1

Možnosti iných aktivít v okolí

0

Súhlasím s p. Sekelovou, hlavne čo sa týka wellnessu. To čo sa tam teraz deje to nemá obdobu. Nie tak dávno to bolo na slušnej úrovni. Vstup do bazéna a celkove na wellness bol obmedzený , nepustili tam viac ako 20 záujemcov a bol vyžadovaný kľud a poriadok. Teraz tam pustia aj 35-40 ľudí, medzi nimi malé deti s rukávnikmi, kolesami, bábätka s plienkami takže si viete predstaviť ten krik a člapot, žiadna možnosť si zaplávať, deti tam robia hrozný krik, o relaxe a odpočinku sa vám ani snívať nemôže, chcete ísť do jakuzy no máte smolu je to plné deti, sauna, stále otvorené dvere, lebo rodičia tam nasilu tlačia deti a tie tam nechcú ísť…. a dalo by sa o tých nedostatkov viac písať ako o kladoch. A preto sa pýtam vedenia týchto kúpeľov ???? Vám ozaj ide len o zisk a o to ako sa tam ľudia cítia a či dostanú to za čo zaplatia máte asi ale úplne v paži. A sobota a nedeľa začínať o 12,00 hod. to je ďalšia hlúposť. Je to celé ale celé ZLE…. ak nechcete aby tam ľudia prestali chodiť zmente to…..ja som tam osobne prestala chodiť a odradím každého kto sa ma na tieto kúpele ako wellness opýta…..Spravili ste si z toho zárobkovú činnosť a nedávate to čo by ste za tie peniaze mali. Bolo by dobré keby si to prečítalo vedenie kúpeľov a aj pán majiteľ…… Ďakujem Anna Wáclavová

CELKOVÉ HODNOTENIE

4.4

Čistota priestorov

9

Kvalita stravovania

2.1

Ochota personálu

9.2

Kvalita služieb

9.2

Vplyv na uzdravenie

4

Možnosti iných aktivít v okolí

4.1

Po opakovanej návšteve kúpeľov Nimnica môžem konštatovať, že ubytovanie a zdravotná starostlivosť sa oproti minulosti nezmenili a ostali na slušnej úrovni, na rozdiel od stravy, ktorej úroveň podstatne klesla a jej kvalita je veľmi diskutabilná. Oproti minulosti sú kúpele maximálne preplnené pacientmi, čo je jeden z dôvodov,pre ktorý kúpele v Nimnici už viackrát nenavštívim. Marta Švajdová

CELKOVÉ HODNOTENIE

0.1

Čistota priestorov

0.2

Kvalita stravovania

0.4

Ochota personálu

0.3

Kvalita služieb

0.3

Vplyv na uzdravenie

0.5

Možnosti iných aktivít v okolí

2.9

Skrátka strašného čosi.Neochotný a drzý personál a snaha je len z každého vyraziť peniaze.
Na welnesse sme boli posledný krát hoci sme z Považskej Bystrice teda z blízkeho okolia.
Sme maximálne sklamaní a podávame oficiálnu sťažnosť na vedenie kúpeľov.
Prišli sme si oddýchnuť a namiesto toho sme sa rozčúlili nad drzosťou personálu.
V Nemecku by okamžite leteli a nikto by sa s nimi nebavil. S takýmto niečím sa stretnúť
po 26 rokoch kapitalizmu je horor. Budeme uprednostňovať Rajecké kúpele Afrodité, kde si zákazníka
vážia a neotŕčajú hubu. Bohužiaľ poviem to tak ako bolo. Skazili nám celé sobotné odpoludnie.
rodina Rýpalová

CELKOVÉ HODNOTENIE

0

Čistota priestorov

9.8

Kvalita stravovania

9.8

Ochota personálu

9.8

Kvalita služieb

9.9

Vplyv na uzdravenie

10

Možnosti iných aktivít v okolí

9.7

Absolvovali sme s manželkou víkendový pobyt v kúpeľoch a urcite sa tam ešte vrátime.Cele zariadenie je čisté,okolie upravené.Strava velmi chutna a pestrá.Personál ochotný,ústretový a milý.Jediné,co nam vadilo bolo to,ze i napriek prísľubu izby s manzelskou postelou pri rezervácii,sme dostali izbu s oddelenymi lôžkami. Pobyt hodnotíme pozitívne,doporucujeme každému,kto nehlada iba negativa,ale ocenuje pozitiva.Je ich ovela viac,ako negativ….

CELKOVÉ HODNOTENIE

10

Čistota priestorov

0

Kvalita stravovania

0

Ochota personálu

10

Kvalita služieb

0

Vplyv na uzdravenie

0

Možnosti iných aktivít v okolí

0

Zdravim.pred casom som bol v Nimnici na masazi.nevedel som co mam od toho cakat,lebo som bol prví krat.bol som milo prekvapeny.prijemna,mila ,sympatická slecna maserka Kristinka Harabinova.velmi sikovna a klobuk dole.

CELKOVÉ HODNOTENIE

0.8

Čistota priestorov

4.3

Kvalita stravovania

7.8

Ochota personálu

1.5

Kvalita služieb

0.1

Vplyv na uzdravenie

0

Možnosti iných aktivít v okolí

0

Hotova katastrofa,pobyt vhodny pre silne nabozensky zalozenych seniorov a tv lux.bol som po IM a mozem povedat ze pocas pobytu som skoro distal dalsi infarkt.Velky hluk na chodbach hlavne po 22h ked sa vracali z omse,chyzne robili pravidelne hrozny hluk o 6.15h ked prisli do prace.iba jednu vec chvalim a to je kuchyna.Inak hrozna geriatria .Pobyt je nevhodny pre mladych.

CELKOVÉ HODNOTENIE

9.9

Čistota priestorov

9.4

Kvalita stravovania

9.1

Ochota personálu

9.5

Kvalita služieb

9

Vplyv na uzdravenie

0

Možnosti iných aktivít v okolí

8.8

Veľmi príjemný pobyt v kúpeľoch. Krásne prostredie, milí personál, dobre načasované procedúry. Strava výborná.

CELKOVÉ HODNOTENIE

5.1

Čistota priestorov

10

Kvalita stravovania

10

Ochota personálu

10

Kvalita služieb

10

Vplyv na uzdravenie

0

Možnosti iných aktivít v okolí

0

Vybrala som si s manželom kúpele Nimnica, lebo som očakávala krásnu prírodu, ticho a pokoj. Bývali sme v Maníne, príjemné ubytovanie hneď pri hlavnej budove. Okolie bolo plne zelene krásne usporiadané a vytvárali pekný celok, najmä jazierko s rybyčkami bolo čarovné. Záhradníka zrejme jeho práca napĺňa a robí ju s láskou. Parsonál na procedúrach v jedálni aj naša pani chyžná Marcelka bol velmi príjemný. Som vegetariánka a vychádzali mi v ústraty aj so stravou. Nemilo ma prekvapili hostia, nepríjemná geriatria,ktorá sa tvárila ako by tam boli za trest a pobyt v kúpeloch si vôbec neužívali a hádzali škaredé pohľady na každého kto sa len trochu usmieval a bol veselý. Vzorka slovenského trpiteľského obyvateľstva. Ľudia tam vyfajčovali čo ma doslova rozčulovalo lebo pred nástupom do kúpelov sme s manželom museli predložiť potvrdenie že obaja nefajčíme. Za hostí ale personál nemôže. Raz sme boli aj na zábave, jediný hudobník mal na sebe červené šortky, tričko a šlapky ako keby si odskočil z kúpaliska.

CELKOVÉ HODNOTENIE

0.1

Čistota priestorov

0.1

Kvalita stravovania

0.5

Ochota personálu

0

Kvalita služieb

0

Vplyv na uzdravenie

0

Možnosti iných aktivít v okolí

0

PERSONÁL: čistá katastrofa neochota niečo vyriešiť, chceli sme presunúť masáž na inú hodinu kedže nám ju dali presne vtedy keď sme mali odchádzať preč, ale stretli sme sa iba s tým ako to nejde. Ráno o 6:30 nabehne upratovačka do zamknutej izby bez zaklopania a spýta sa kedy hodláme opustiť izbu pretože ona potrebuje upratať pritom čas na odubytovania je do 10tej. A na recepcii sme hneď pri príchode boli upozornení že pri odchode z izby o 10:05 je hneď pokuta 10 euro z každej strany len vyhrážky.
WELLNESS: za tie peniaze nič extra všade veľa ľudí a nedajbože sa niečo opýtať hneď dostanete takú odpoveď že vás prejde chuť aj na kúpanie.
STRAVA: jediné pozitívum je strava za tie peniaze sme sa aspoň najedli, aj keď je tam automat na kávu ale je spustený iba na raňajky a za vynesenie jedla von je pokuta samozrejme, a tu sa radšej tiež nič nepýtajte pri pohľade na čašníčku by vám aj mlieko skyslo.
CELKOVÉ HODNOTENIE: hlavne že dajú natočiť dokument o krásnych kúpeloch a z toho nič nieje pravda NIKOMU NEODPORÚČAM !!!!!!!!!!!
Odchádzame totálne sklamaní a to niesme ľudia ktorý si potrpia na luxus ale čo je veľa to je veľa!!!!!!

CELKOVÉ HODNOTENIE

2.3

Čistota priestorov

0

Kvalita stravovania

6.4

Ochota personálu

0

Kvalita služieb

4

Vplyv na uzdravenie

2.8

Možnosti iných aktivít v okolí

6.2

Prostredie pekne. Strava a personál reštaurácie výborný. Ale personál recepcie. Až na výnimku. Drzý a arogantny

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *