Kategórie
Doplnky výživy, vitamíny, lieky

Nutrend Flexit Drink – recenzie a skúsenosti

Nutrend Flexit Drink 400 g

Nutrend Flexi drink - recenzia a skúsenosti s doplnkom výživy

Popis výrobcu :

Kĺbová výživa s komplexným zložením. Obsahuje glukozamín sulfát, chondrotin sulfát, kolagénne bielkoviny a peptidy, aminokyseliny, MSM, kyselinu hyalurónovú. Pre doplnenie a obohatenie výživy pri kĺbových problémoch, osoby s rizikom opotrebenia a námahy kĺbov (pri športe, nadváhe), osoby so zníženou pohyblivosťou alebo únavou kĺbov. Ochranný a regeneračný systém spojivového a kostného tkaniva (kĺby, kĺbové puzdrá, chrupavky, šľachy, väzy …).

Účinky

Doplnenie a obohatenie výživy pri kĺbových problémoch

Osoby, u ktorých sú kĺby a väzivové tkanivá vystavené zvýšenému riziku opotrebenia a námahy (pri športe, nadváhe)

Osoby so zníženou pohyblivosťou alebo únavou kĺbov

Doplnenie výživy v poúrazových stavoch

Osoby so zníženým príjmom vápnika

Charakteristika

Glukozamín je látka telu vlastná, ktorá sa v organizme tvorí z krvného cukru. Je dôležitý pre pohyblivosť kĺbov, hraje rozhodujúcu úlohu pri syntéze spojivových tkanív, obmedzuje katabolické procesy v kĺbových chrupavkách. Glukosamín je prekurzor chondroitínu.

Chondroitín sulfát – základný stavebný kameň pre výstavbu a obnovu spojivových tkanív. Jeho dostatok chráni chrupavky proti deštrukcii a poškodeniu.

Kyselina hyalurónová – v chrupavke je hlavnou zložkou medzibunkovej hmoty – kĺbovej tekutiny, ktoré dodáva mäkkosť, pružnosť a mazlavost. Štruktúra molekuly kyseliny hyaluronovej spôsobuje jej schopnosť aj pri nízkej koncentrácii viazať mnoho molekúl vody za tvorby viskózneho gélu, ktorý pojivovým tkanivám prináša schopnosť odolávať vonkajšiemu tlaku.

MSM (methylsulfonylmethan) – organická zlúčenina síry, ktorá sa bežne vyskytuje v ľudskom tele. Zúčastňuje sa pri tvorbe štruktúry vlákien kolagénu. Vďaka svojej antioxidačnej aktivite napomáha brániť poškodzovaniu chrupavky vplyvom voľných radikálov. Síra v MSM napomáha tvorbe základných aminokyselín metionínu a cysteínu.

L-Prolín – aminokyselina nevyhnutná k tvorbe kolagénu, urýchľuje regeneráciu poškodených chrupaviek a väziva.

Vitamíny C, B6, D3 – podporujú životne dôležité funkcie, stimulujú nápravné pochody a prispievajú k odolnosti organizmu.

Vápnik – nevyhnutný pre výstavbu kostí.

Horčík – pôsobí spolu s vápnikom, potrebný pre nervovú a svalovú činnosť, tzv “protistresový minerál”.

Nutrend Flexit Drink - recenzie a skúsenosti

0

Účinok

0.0/10

Cena

0.0/10

Chuť

0.0/10

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *